Már a nyáron kerestem a lehetőségeket, hogy olyan új alkalmazásokkal ismertessem meg diákjaimat, amelyek a tanulásban is hasznos segítőtársaink lehetnek. Az elvégzett Mooc kurzuson is ajánlották a #schoolt, amely tulajdonképpen egy digitális osztályterem, ahol mi magunk állíthatunk össze tananyagokat, kurzusokat, amelyekben sokféle feladattípust használhatunk. Külön megtetszett, hogy pontozni is lehet benne az egyes tevékenységeket, így a gamification-re is kiválóan használható.
Ettől a tanévtől kezdve informatikaórákon használom ezt a kiváló alkalmazást. (4-8. osztályig)
A regisztrációt kicsit bonyolultan oldottam meg, mivel nem szerettem volna, hogy a gyerekek a saját e-mail címüket adják meg, (van, aki ezt nem is tette volna meg szívesen) ezért edlobható e-mail címet használtunk. Ez azért is volt fontos, mert erre az e-mail címre kaptuk a visszaigazoló linket. A sikeres regisztrációt követően megismerkedtünk a felülettel, a tananyaggal. A gyerekek belevetették magukat a feladatokba és a rövid szövegek elolvasásába. Mivel a feladatokat is ezen a felületen találják, így szövegértésük is fejlődik.
8. osztályban volt olyan tanuló, aki addig csinálta a feladatokat, amíg 100%-osra nem sikerült mindegyik.
A tanulók látják az eredményüket, valamint azt, hogy hány pontot értek el. Tudják követni azt is, hogy az elért pontjuk hányasnak felel meg. Mivel látják egymás pontjait, ezért akár versenyezni is lehet. Külön jó, hogy ezt a felületet otthon is tudják használni.
A feladatok mellett a tanórai gyakorlati feladatokat is feltölthetik a diákok erre a felületre. Ezeket a feladatokat pedig akár a társuk is értékelheti. Első órákon a betartandó szabályokról, közösségi oldalak veszélyeiről infografikák készültek.
A kisebbekkel majd a jövő héten próbáljuk ki a felület használatát, de úgy gondolom az eddigi tapasztalatok alapján, hogy nekik is fog tetszeni.
Egy másik alkalmazást, a Kahoot-ot is 8. osztályban próbáltam ki először nagy sikerrel. Már többször olvastam a kollégák véleményét arról, hogy mennyire jó, mennyire szeretik a gyerekek.
Nálunk annyira tetszett a diákoknak, hogy ugyanazt a feladatsort kétszer is megoldották. A 2. alkalommal aztán rádöbbentek, hogy a rendszer megcseréli a válaszokat. Érdekes volt látni, hallani, amikor a gyerekek rájöttek, hogy rossz választ adtak. A feladatmegoldás során nemcsak a tudás számít, hanem a gyorsaság is. Az eredményeket folyamatosan tudták követni, így versenyezhettek is.
A mai nap eredménye:
Számomra is jó érzés volt, hogy láttam a gyerekeken az érdeklődést, az odafigyelést, az igyekezetet. Kérésükre minden órán "játszunk" ezzel az alkalmazással.
A mai sikert látva több osztályban is kipróbálom majd.
Gratulálok!
VálaszTörlésKöszönöm:)
TörlésEzt a megjegyzést eltávolította a blog adminisztrátora.
VálaszTörlés