Edison robotot annyira megszerettük, hogy több hónapig programoztuk a szakkörön.. Sőt, egy csapatversenyben is a kis robotot programozták, irányították a gyerekek.
Az előző blogbejegyzésben említett labirintust újra elővettük, most már több csoportnak is sikerült ügyesen végigpogramozni Edisont. Addig mértek, teszteltek, javítottak, amíg a robot ki nem jutott a labirintusból. Igaz, néha picit irányba kellett tenni, de így is nagy volt az öröm, amikor a pálya végére ért..
Elővettük Beebot pályáit is. Ekkor a gyerekek maguk találtak ki feladatokat, amiket le is programoztak. Annyit kértem tőlük, hogy fényhatások legyenek benne, illetve zenéljen is Edison. Nagy örömömre a gyerekek nem elégedtek meg azzal, hogy a robot eljut a pálya végére, hanem vissza is irányították a kezdőpontra.
Több csoport a régebben készített pályán szeretett volna dolgozni Edisonnal. A legnagyobb sikere a váras pályának volt.
Összességében elmondható, hogy Edison robotot kicsik és nagyok egyaránt sikeresen irányíthatják, programozhatják. A kisebb gyerekeket már az is elkápráztatja, hogy a robot tapssal vagy távirnyítóval is irányítható. A programozással most ismerkedők, (akár 3. -4. osztályos tanulók is) pedig az EdBlocks alkalmazást nagyon hamar megtanulják alapszinten, így egyszerű programokat könnyen tudnak készíteni. A Scratch programot ismerőknek pedig az EdScratch használata egyáltalán nem fog gondot okozni. A még nagyobbak pedig kipróbálhatják az EdPy-t (Python nyelv) is.
Külön jó, hogy zenét, illetve fényhatásokat is beálílthatunk rajta.
Az adatátvitel is nagyon egyszerű, hiszen csak arra kell ügyelni, hogy a számítógép hangerejét felhúzzuk 100%-ra. A gyerekek annyira odafigyeltek erre, hogy már egymást is figyelmeztették, ha valamiért nem sikerült elsőre az adatok átvitele.
Nagyon figyelek, ha minden jól megy hozzánk is jön Edison, és Nálad mindig remek recepteket találok!
VálaszTörlésKöszönöm, Hajni. Nagyon klassz, sokoldalùan használhatò robot. ��
VálaszTörlésGratulálok! Ügyesek vagytok!
VálaszTörlésKöszönjük:)
Törlés